ROK 2019 

 

              Prožili jsme na kurzu krásný víkend ve Špindlerově. Mlýně v penzionu Eljon.Byla super parta.

 Na jaře plánujeme další kurz v Eljonu, tentokrát kombinovaný, dopoledne vaření a odpoledne přednášky

vedené zkušeným lektorem Bobem Dvořákem. Termín upřesníme,  předběžně týden po velikonocích

16.-19.4.2020.

 

Ještě to ale není jisté vzhledem k plánovanému zákroku na mém pravém zápěstí. 

 

 

Poslechněte si nás v rádiu

https://pardubice.rozhlas.cz/misto-masa-

seitan-misto-cukru-amasake-a-pochutnate-

si-7898740

 

 

- Jarní zábava je za námi, byla to opravdu skvělá zábava, ti co nepřišli, mají čeho litovat... DJ Standa je opravdový showman a moc nás všechny bavil. Dokázal zapojit do tance i postarší návštěvníky. Václav Faltus také nezklamal a jeho osobitý humor nás pobavil. Třešnička na dortu byla módní přehlídka od Danky Kozákové, prostě skvělé. Těšíme se na příští ročník, těšíte se táké???

 

 

ROK 2018

- rok, kterým jsme se doslova provařili...a to v jídelně U tří vegetariánů. Stihli jsme několik kurzů vaření, vařili jsme na Prima týdnu ve Špindlerově Mlýně a připravovali Podzimní festival zdraví. Zde je jeho krátké shrnutí.... byla to velmi vydařená akce především díky skvěle zvoleným přednášejícím. Uvažujeme o dalším ročníku. Díky všem podporovatelům, pomocníkům, přednášejícím, kteří se sjeli z celé republiky. Díky za mediální podporu firmě Mediate.

Dvě videa z akce, první je otužovací a druhé je o brethariánství.

https://youtu.be/JFoQTHH9i0E

https://www.youtube.com/watch?v=mz8M4bS8lFQ

 

Info a odkazy na lektory jednotlivých přednášek a workshopů, krátké představení ( jak je znám já...)

Marcela Kykalová .https://www.skipi.cz/ Setkali jsme se pouze jednou a bylo to velmi milé setkání. Marcela vybudovala z ničeho Montessori školku v Letohradě na zelené louce. K tomuto vzdělávacímu systému se vlastně dostala díky svému synovi,  kterého chtěla vzdělávat prostě jinak, nežli je to dneska běžné. Přijďte si poslechnout její příběh a zkušenosti.

Manželé Reissovi http://www.minipekarny.cz/ Otu a Petru jsem poznal osobně až letos, ikdyž o nich vím již delší dobu. Ota má mnohé vědomosti o stravování, to co propaguje má odzkoušeno, změřeno a dopodrobna to dovede rozpitvat. Peče skvělý chleba, který budete moci v sobotu ochutnat. Jeho povídání bude o vodě, jak prospívá každému z nás, jak můžeme využít její léčebné schopnosti. A nezapomeňte plavky...v sobotu ráno bude otužování v Tiché Orlici v Cakli.

Image

Mariana Roškaninová http://www.marianactm.cz/ Marianu znám již dlouhá léta, nikdy mě v mých dotazech neodmítla, mnohokrát poradila, pomohla. Její parketa je čínská bylinná medicína ve které má dlouholetou praxi. Původně zdravostní sestra, dovede na nemoc pohlédnout jak z pohledu východní medicíny, tak západní. Možná někteří myslí, že tu "čínu" tady nepotřebujeme, že máme svoje byliny. Jenže kdo má dnes čas chodit, hledat a sbírat bylinky. Bohužel, za minulého režimu bylinkářkám nepřálo štěstí. Mužeme to změnit. Každý z nás.

Petr Tichý - nemá webové stránky, ale je na fb. Poznal jsem ho letos v létě na jednom minifestivalu kde vystupoval a to vlastně poprvé veřejně. Velmi mě jeho vyprávění zaujalo. A nejen to. Jeho fyzičku mu může leckdo závidět i po 3 letech bez hmotného jídla. Přijďe, sami uvidíte.

Bob Carr http://www.wonder-full-life.cz/cs/ Skvělý chlapík, se kterým jsem se prvně setkal v roce 2014, ale to jsme se neznali ještě osobně. Jeho přednášku mi zprostředkoval kamarád a s Bobem jsem se seznámil až předposlední říjnovou sobotu. Má ohromné vědomosti, vybudoval centrum klidu a pohody uprostřed přírody na Teplicku - Broumovsku. Věnuje se Bio zemědělství a to především v poslední době. Hovoří anglicky, německy, farncouzky a japonsky (tlumočník je zajištěný). Toto bych si rozhodně nenechal ujít.

Adéla Hrubá https://www.facebook.com/groups/1171199099559962/ Je borec ve svém oboru a tím je PERMAKULTURA. Kdo neví oč jde, googlujte. Známe se pár let a doma se o permakulturní hospodaření snažíme...jen to ještě nemáme vypilované....

Eva Cikrytová https://www.jimejinak.cz/ Dlouholetá skvělá kamarádka, která má moc prima rodinu. Její webové stránky jsou pro mnohé inspirativní a tak pokud chcete začít "Jíst Jinak", jste na správné adrese.

Honza a Katka Kyselovi https://www.kyselove.cz/ Mladá rodina, Katka s Honzou předávají své vědomosti s velkou odhodlaností a přesností. Mnoho nastudovali, vyzkoušeli. Pro své příznivce připravují kurzy vaření. Pokud chcete začít se změnou jídelníčku, potažmo se změnou životního stylu, mohu jen doporučit a to buďto prostřednictvým jejich super online kurzů, či na jejich kurzech "naživo". Z jednoho takového jsme se s Ajkou  v předposlední říjnovou neděli vrátili a jsme nadšeni. 

Bob Dvořák https://www.bobdvorak.cz/ Kapitola sama pro sebe. Nebýt Boba, nejsou ani tyto webovky, ani bych nevařil v Jídelně u Tří vegetariánů. Bob mi toitž tuto cestu zdraví ukázal a má za to můj doživotní vděk. A to nejen za sebe, ale i za mou rodinu. Neváhejte a přihlaste se na jeho velejemné masáže shiatsu a vyzkoušejte autotrakční lehátko.

Renata Součková http://www.zrozenaprokrasu.cz/ Mnohaletá kamarádka, bývalá učitelka, v současnosti velmi šikovná švadlena, která šije především z přírodních látek, kde to jde, používá BIO látky. Zkoušeli jste například spát v ložním prádle z BIO bavlny? To nemá konkurenci. Přiďte si vybrat podzimní model, či si domluvit ušití "namíru".

 

 

ROK 2017

- to jsme se zabydlovali v nové kuchyni jak doma, tak v novém zaměstnání v jídelně U tří vegetariánů v Ústí nad Orlicí, tak jsme nic jiného nestíhali....

 

Rok 2016

Prima týden ve Špindlerově Mlýně: 18.-23.7.

Další vydařená akce je za námi. Dle ohlasů od účastníků byla všeobecná zpokojenost a těší se na další akci. Již máme předběžný termín na rok 2017. Velmi fundované podání témat od Boba Dvořáka bylo srozumitelné pro všechny, byla legrace, zpívali jsme a pro zájemce byla téměř každý večer možnost zúčastnit se mše svaté, sloužené O. Jiřím Šlégrem. Do programu se nám vešel i celodenní výlet po Krkonoších, který jsme všichni využili dle svých možností a schopností. Díky všem, díky za skvělé strávníky, byla radost pro Vás vařit.

Víkend pro mladé (nejen na těle): 7.-10.4.

Další velmi vydařená akce skončila. Tři dny strávené v horském středisku Eljon všechny účastníky naplnily novými informacemi, novými kamarády, výborným jídlem. Krom ranních rozcviček, dopoledního a odpoledního programu jsme si večer užívali při kytaře doprovázené houslemi či sledováním filmu "Co jsme komu udělali" - kdo se rád pobaví, nechť shlédne. Další akce za námi, ale nezoufejme, můžeme se těšit na další, tentokráte Prima týden v Eljonu, Dolomity trek 2016 v Itálii, či připravované podzimní akce o kterých se dočtete v průběhu dubna a května. Sledujte záložku "akce budoucí".

Žijeme bez lepku, vaříme bez lepku: 5.3.

I další bezlepková akce byla podle ohlasů úspěšná. Některým chybělo praktické vaření, ale tento kurz byl zaměřený především na teorii. Více došlo i na cvičení, které se sešlo s kladnými ohlasy. Z vyplněných dotazníků vyplynul zájem o kurz na téma "Léčba potravinami a jejich prospěšnost pro zdraví". Nyní již na přípravě kurz pracujeme. Předběžný termín říjen 2016.

Žijeme bez lepku, vaříme bez lepku: 20.2.

Hodnocení akce podle vyplněných dotazníku od účastníků je výborné. Informace od Boba Dvořáka byli srozumitelné, polopatické a vysvětleny na jednoduchých příkladech. Zkušení a letití celiatici to měli jako opakování, avšak ti, co se bezlepkovou stravou zabívají jen krátce, měli k dispozici mnoho zajímavých informací. K hodnocení makrobiotické stravy a organizace použiji slova Boba: "Ještě jednou děkuji za vzornou organizaci přednášky a samozřejmě i za exhibiční oběd".

Lyžovačka ve Špindlu: 28.-31.1.

Dle ohlasů účastníků se akce vydařila, spokojenost byla všeobecná. Přestože je teplá zima, podmínky k lyžování byly vcelku přijatelné a kdo zůstal na nedělní lyžovačku, byl odměněn čerstvým sněhem, který byl suprový na sjezdovky, na silnice již méně. Během akce došlo nejen na lyžování, ale i na hry a na procházky po okolí.

Rok 2015

Kurz zdravého vaření: 12.12. 

Na našich nepravidelných kurzech se dozvíte​ jak využít a kombinovat zdravé potraviny, jak netrávit v kuchyni většinu dne. Změna jídelníčku Vám přinese zlepšení zdravotního stavu, stejně jako nám. Přihlaste se na některou naši akci a posuďte sami.

Jedna účastnice nám napsala: "Celý týden na Vás s díky myslím, inspiraci z kurzu zdravého vaření (a myšlení), převádím do praxe,  doma máme první kousky vánočního cukroví, bez cukru a lepku. Jáhly, rýže, starter, kokos, rozinky, atd., je to opravdu radost, chutná i vypadá skvěle a hlavně mi nevadilo, že děti dnes ráno cukroví snídaly, však jsem si s chutí dala také."

Prima týden

Víkend pro radost ze života